Регионални састанак у Сарајеву

Савет за штампу учествује на Петом регионалном састанку савета за штампу и медије из Југоисточне Европе и Турске, који се 22. и 23. јуна одржава у Сарајеву.
Представници регионалних саморегулаторних тела размењују искуства о досадашњим резултатима, заједничким изазовима и будућности медијске саморегулације.

Посебна пажња посвећена је етичким изазовима које доноси вештачка интелигенција, положају савета за штампу у оквиру законодавства ЕУ, као и одговорности инфлуенсера и креатора дигиталног садржаја.
Скуп организује Вијеће за штампу и онлајн медије у Босни и Херцеговини уз подршку УНЕСКА.
